Metamorfozy w Krakowie są zasadne

Jednym z globalnych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Polskie gminy nie są przygotowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost ilości pojazdów na krajowych drogach. Z tego powodu główną z najważniejszych kierunków rozwoju które musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli poprawić zadowolenie krakowian a także usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych miast, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.