nowa restauracja włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi kosztują równie pyszne potrawy – canelloni, gnocchi i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się też mniej popularne dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z wielu części kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Obiad we włoskim klimacie koniecznie powinien zawierać również aperitiff. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. w restauracji Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese oraz pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodny zestaw win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film